Урок-реквієм «Чорнобилю гірка печаль»
26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях – аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Тепер цю дату 14 грудня називають святом ліквідаторів Чонобильської аварії.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконував роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт “Укриття”, готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.
Для учнів 6-Б та 9-А класів ЗОШ № 55 (кл. кер. Наумова Г.М., Климченко В.Л.) працівниками бібліотеки ім. Пушкіна було підготовлено та проведено урок-реквієм «Чорнобилю гірка печаль». Діти дізналися про причини вибуху на ЧАЕС, про підступність «невидимого вбивці» – радіації, про те як себе поводити в разі радіаційної небезпеки, про безмірний подвиг ліквідаторів чорнобильської аварії, які ціною свого здоров’я та життя зупинили ядерну смерть. А також подивились відеоролік «10 фактів про Чорнобиль» та познайомились з матеріалами виставки «Дзвони Чорнобиля».