top of page

Батькам майбутніх першокласників

Шановні батьки!

 ЗОШ № 55 чекає

до перших класів ваших дітей.

Для зарахування дитини до 1 класу

 батьки або особи, що їх замінюють, подають:​

  • заяву на ім'я директора школи (скачати), 

  • копію свідоцтва про народження дитини,

  • копію ІНН, 

  • 2 фото 3Х4, 

  • медичну картку встановленого зразка, 

  • папку для документів з 3 файлами

За довідками звертатися за тел. 0991142113

ПРАВИЛА ВСТУПУ ДО 1-ГО КЛАСУ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ - РОЗ'ЯСНЕННЯ РАДНИЦІ МІНІСТРА МОН

Ми попросили Оксану Макаренко - радника міністра МОН - розповісти, як першокласники будуть вступати у школу в цьому році. Цього року все буде по-новому. Ми дізналися, як саме.

UPD: Зарахування на вільні місця в школи не за територіальним принципом буде проводитися після проведення лотереї, а не за датою народження, як планувалося раніше.

Оксано, ми зустрічаємося відразу після того, як на сайті МОН з'явився проект наказу - документа, що регламентує багато питань зарахування, відрахування та переведення дітей в українських школах. Значить, ці правила вже практично затверджені і можна просити роз'яснень?

 

Оксана Макаренко - співорганізатор ГО "Батьківський контроль" і "Смарт- освіта", радниця міністра МОН.

Документ нам усім ще належить уважно вивчити, а поки почнемо з найгострішого питання, яке хвилює наших читачів.

Дітей будуть брати до школи за пропискою?

Ця дискусія велася дуже давно, ще під час обговорення базового закону про освіту. Саме там прописана ця норма територіальної прив'язки. Суть її у тому, щоб забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх дітей у різних регіонах, містах і селах. Адже ми знаємо, що маленьким дітям дуже важко щодня їздити кудись далеко, тому потрібно, щоб вони ходили у школу поруч із будинком, і при цьому отримували гідну освіту. Тому і виникла ця норма.

Відразу озвучу ремарку: у всіх селах повинні відкритися молодші школи у вигляді філій. А вже з 5-го класу всі діти зможуть бути зараховані в опорні школи.

Доступність буде не тільки територіальною?

Так. Документально закріплено відсутність іспитів і конкурсів при вступі до 1 клас. Тобто, у свою місцеву школу повинні потрапити всі діти, які живуть на закріпленій за ними території, незалежно від рівня їх знань.

У нас у країні склалася ситуація, коли багато шкіл отримали статус гімназій і ліцеїв, і брали дітей тільки після тестування за створеними ними самими правилами. А сам процес зарахування у «престижну» школу не завжди був прозорим, залежав від кожного конкретного директора, містив у собі необхідність внеску...

Мало того, нездоровою була і ситуація, коли від дітей 6-7 років потрібно вміння читати на швидкість, знати кілька мов... І це призводило до того, що батьки починали вчити всьому цьому вже трирічних малюків, боячись не піти.

Нагадую, що в цьому році всі діти підуть у 1-й клас Нової української школи, яка буде більш дружня до дітей. Там не буде іспитів і стресогенних співбесід.

 ПРОШУ ВАС, НЕ ЛЯКАЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ ФРАЗОЮ: «НУ, ВСЕ, ТЕПЕР ТИ ДОРОСЛИЙ, ЗАБУДЬ ПРО ДИТИНСТВО - ТЕПЕР ТИ ЙДЕШ ДО ШКОЛИ».

 

Ми робимо все, щоб усі діти розвивалися у своєму темпі. Дітей не будуть обтесувати під єдиний стандарт.

Пам'ятайте: діти просто йдуть у школу вчитися і повинні отримувати від цього задоволення. Нам важливо посилити мотивацію, а не знищити її.

У нас є пілотні класи, і ми вже бачимо хороші результати їх роботи. Діти не так втомлюються, із радістю біжать до школи. А все тому, що дитині дають право на дитинство.

Як підтверджувати право на навчання у прилеглій школі?

Прив'язка до місця проживання записана в базовому законі про освіту, але конкретні правила зарахування підготовлені тільки зараз. Днями на сайті МОН викладений проект наказу «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ». Він стосується усіх питань зарахування / відрахування учнів, застосуємо до всіх рівнів середньої освіти: і першого класу , і ліцеїв / гімназій (середньої і старшої школи).

В обговоренні цього документа брали участь директори шкіл, представники батьків і громадських організацій. Це досить компромісний документ, хоча не можна сказати, що він ідеальний. І ми розуміємо, що в перший рік буде чимало накладок.

Отже, що стосується територіальної прив'язки.

На даному етапі місцева влада повинна прив'язати територію обслуговування за кожною школою, включаючи ліцеї, гімназії.

Будуть визначені конкретні під'їзди, будинки, до яких прив'язана школа. Так ми проведемо ревізію реального стану речей. Ці дані з'являться на сайті МОН,

Усі бояться, що в певних районах банально не вистачить місць.

У Києві, де майже 40% шкіл мали особливий статус (були гімназіями і ліцеями), і в інших великих містах склалася нездорова ситуація: ці школи не мали закріплених за собою територій, потрапити в них можна було тільки на конкурсній основі, навіть якщо саму школу видно з вікна квартири. Якщо вони отримають свою територію обслуговування, то ми зможемо побачити реальну ситуацію і зрозуміти, чи так все погано з наявністю місць.

Що стосується нових мікрорайонів, де у свій час виростали будинки, але не будувалися школи, то зараз ми збираємо дані з директорів про реальну кількість місць. І якщо зрозуміємо, що їх занадто мало, адміністрація буде розглядати навчання у дві зміни.

А в інші школи вступати не можна?

Цей Порядок не забороняє вступати в іншу школу, він просто гарантує зарахування дитини в найближчу школу. Якщо ви не хочете йти в іншу, то спокійно можете подавати туди заяву, але тільки на вільні місця.

Норма територіальної прив'язки найголовніша? Чи є ще якісь «пільгові місця»?

Крім дітей, які живуть поруч, у ту чи іншу школу мають право ходити:

  • брати і сестри старших дітей, які вже відвідують цю школу,

  • діти співробітників цієї школи

Що потрібно зробити батькам, які віддають дітей до першого класу НУШ

До 31 травня батьки повинні:

  • написати заяву про вступ дитини до школи,

  • принести копію свідоцтва про народження,

  • оригінал або копію медичної довідки (копію, якщо ви подаєте документи в кілька шкіл відразу, після зарахування потрібно принести оригінал).

При цьому необов'язково приводити з собою дітей.

І навіть довідки від «жеку» не потрібно?

Якщо на 31 травня кількість заяв не перевищує можливості школи, то не пізніше 1-го червня вивішується наказ про зарахування усіх учнів.

Ніяких довідок про територіальну прив'язку не потрібно.

Якщо кількість заяв буде перевищувати можливості школи, то тоді вступає правило «першочерговості»: спочатку зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, далі брати і сестри і діти працівників.

Додатковий параметр відбору для тих, хто перебуває у рівних правах, - черга в порядку народження. Тобто спочатку зарахуються старші діти.

Ми всією нашою командою довго думали над цим і вирішили, що такий варіант найменше схильний до корупційних ризиків.

Якщо ж у школі залишаються місця, то до 15-го червня зараховуються і всі інші першокласники, чиї батьки залишили заяви. І вже формуються повноцінні класи.

Які документи потрібні, якщо знадобиться підтвердити територіальну прив'язку?

Щоб не бути голослівними, пропоную опублікувати частину законопроекту, в якому будуть вказані всі можливі документи.

Інформація мовою оригіналу

  • копія одного з документів, до яких вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист) одного з батьків дитини з відміткою про реєстрацію місця проживання на території обслуговування закладу (під час подання документів пред’являється оригінал відповідного документа);

  • довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків),  

  • витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

  • копія документа, що засвідчує право на проживання дитини, одного з батьків дитини на території обслуговування закладу освіти:

  • право власності на відповідне житло або право на користування ним (договір на  оренду має бути нотаріально посвідчений (крім договору на користування кімнатою в гуртожитку) або відповідним чином  зареєстрований.

Під час подання заяви пред’являється оригінал відповідного документа.

Більш докладно про правила вступу до першого класу НУШ можна прочитати на сайті МОН.

CCA08EB8-49CB-4054-A9D0-857BDED41997.jpe

Презентація Концепції Нової Української школи

Переглянути

Розклад занять
Поради батькам
bottom of page