Наркопост
Работа наркологічного поста
Мета і завдання:
· Профілактика вживання алкоголю, нікотину, наркотиків;
· Пропаганда здорового способу життя;
· Формування здорового способу життя серед школярів та негативного ставлення до алкоголю, нікотину, наркотиків;
· Ознайомлення учнів з об’єктивною інформацією про вплив алкоголю, нікотину, наркотиків на організм людини;
· Націлення учнів на вибір вірного життєвого шляху та на здоровий спосіб життя.
Активізувати пропаганду здорового способу життя, соціального захисту дітей, профілактики правопорушень серед них, зокрема шляхом використання соціальної реклами.
Забезпеченню виконання законодавства щодо захисту суспільної моралі відводиться школі.
Значну виховну роботу з дітьми проводять класні керівники, вчителі, соціальний педагог, психолог та керівники школи. В школах розроблена та виконується система роботи школи з попередження негативних явищ серед учнів та захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей із неблагонадійних сімей.
Система роботи школи в даному напрямку включає:
- Глибоке вивчення соціального стану дітей особистості учнів, включаючи обстеження сімей, спілкування з батьками, опікунами, проведення психологічного тестування учнів;
- Планування виховної та соціально-педагогічної роботи з питань соціального захисту дітей, попередження правопорушень, бездоглядності та здорового способу життя;
- Проведення комплексу системних виховних заходів, направлених на формування свідомого відношення дітей до негативних явищ в суспільному середовищі;
- Тісний зв’язок з громадськістю, правоохоронними органами, медичними закладами, соціальними службами, батьками, виконкомом сільської ради;
- Залучення дітей до активної участі у проведенні відповідних заходів, створення атмосфери зацікавленості у вирішенні проблем здорового способу життя , свідомого поводження в суспільстві та своєму удосконаленні;
- Врахування та використання індивідуальних особливостей дітей в подоланні шкідливих звичок, соціально-педагогічну роботу з батьками.
В школах повинна системно працювати рада з профілактики правопорушень, до складу якої входять представники громадськості та батьків дітей. Рада розглядає проблемні питання поведінки, навчання, відвідування занять учнями, надає відповідні рекомендації, контролює їх виконання. На засіданнях ради заслуховуються інформації класних керівників про стан роботи з даного напрямку, виконання індивідуальних планів роботи з дітьми, які потрапили в тяжкі життєві обставини та підводяться підсумки роботи школи за рік.
Необхідно зазначити найцікавіші форми роботи з дітьми та батьками з питань захисту прав дітей, здорового способу життя та попередження дитячої бездоглядності, безпритульності, злочинності, такі як зустрічі з працівниками правоохоронних органів, соціальних служб, медичних закладів, роботи наркопостів в школах, проведення різних виховних годин у формі тематичних годин спілкування, тематичних лінійок, проведення диспутів та виховних заходів «Шкідливі звички чи життя у своє задоволення», «Падіння моралі, проституція, наслідки», тренінгові заняття «Рівний рівному», участь в правових турнірах.
Значна робота з питань захисту прав дітей проводиться класними керівниками, відвідують сім’ї, вивчають проблеми дітей та батьків, планують та організують проведення необхідної роботи.
Школа повинна бути забезпечена необхідною законодавчою, нормативно-правовою та методичною літературою з питань захисту прав дітей, попередження дитячої безпритульності, бездоглядності та злочинності, здорового способу життя.
Не потрібно забувати про велику роль сім’ї в вихованні в дітей суспільних норм поведінки.
На жаль тисячі українських дітей страждають від жорстокого поводження.
Діти мають право на захист від приниження та насильства, яке карається законом.
Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре?
- Подавайте дітям приклад хорошої поведінки
- Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.
- Змінюйте оточення, а не дитину.
- Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.
- Висловлюйте свої бажання позитивно
- Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте.
- Висувайте реальні вимоги.
- Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.
- Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням.
- В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення.
- Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими використовуйте тактику переключення уваги.
- Обирайте виховання без побиття та крику
- На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.
- Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.
- Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір
- Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.
- Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина
- Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
І головне - пам'ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини.